دیوبریلسفورد 1

تیم روشنگران راه زندگی

IMG_20221121_224215_917

       راز بریلسفورد

دیو بریلسفورد در سال 2010 یک مربی دوچرخه سواری بریتانیایی به نام دیو بریلسفوردچالش بزرگی در پیش داشت… ثبت واقعه ای در تاریخ کشورش؛ یعنی برنده شدن در تور فرانسه مسابقات جهانی دوچرخه سواری که تا به حال هیچ دوچرخه سواربریتانیایی نتوانتسته بوددر آن مسابقات مقام اورده باشد. و همین روند ادامه پیدا کرد تا سال 2013 که مجددأ تیم بریتانیایی برنده مسابقه شد و مدال طلا را از آن خود کرد… اما واقعا چطور؟

زمانی که در اتاق مصاحبه، مصاحبه کنندگان از بریلسفورد پرسیدند چطور توانستید برنده مسابقات برای اولین بارآن هم به صورت پیاپی شوید. پاسخ داد : “در واقع ما مسابقات اخیر را با تمرینات امسال برنده نشدیم، تیم ما در طول 3 سال تمرین مداوم و آسان توانست برنده شود.” بریلسفورد در واقع موفقیت اش را مدیون یک نظریه اقتصادی به نام تراکم ارزش افزوده بود. یک روش آسان و حرفه ای که به شما کمک میکند بدون سعی و تلاش فراوان به خواسته هایتان برسید. اگر به دنبال راهی آسان تر از چیزی که پیش رو دارید،برای به دست آوردن چیزهایی که در زندگی میخواهید هستید تراکم ارزش افزوده به شما کمک زیادی خواهد کرد تا به حداقل تلاش مفید،بیشترین نتایج ممکن را به دست آورید. در این روش شما کافیست فقط  1% در روز تلاش کنید ! فکر میکنید عجیب است؟

پس ادامه ی مطلب را بخوانید  …

چطور مربیان تراز اول دنیا بدون تمرینات سخت ورزشکاران موفق می سازند ؟

تیم بریلسفورد برای شروع تمام قسمت های که نیاز به بهینه سازی داشت را مشخص کردند .

برای مثال : نوع دوچرخه، زین دوچرخه،لاستیک،کفش ورزشکار، لباس، قمقمه، عضلات پای دوچرخه سوار و… تا حتی روحیه دوچرخه سوار هنگام برخورد با شرایط سخت و بعد از آن، آنها به کمک تراکم ارزش افزوده چنین نتیجه گرفتند: “ما نمیتوانیم یک شبه، دوچرخه سوار قهرمان بسازیم، بنابراین به مدت 3 سال تا روز مسابقات، هر روز به اندازه فقط 1% بهره وری تمام قسمت های موردنیاز را افزایش خواهید داد” این استراتژی موفقیت بریلسفور بود آنها متوجه شده بودند، با روزی 1% افزایش بهره وری، به ندرت بهبود اوضاع هر قسمتی که مد نظر است به صورت مرکب، رشد خواهد کرد. یعنی با افزایش بهره وری 1% در روز، هر روز نسبت به روز قبل رشد بیشتری در آن منطقه مشاهده خواهد شد و تا زمان مسابقه، به نسبت روزهای قبل رشد فوق العاده ای ورزشکار خواهد کرد، در صورتی که فشار زیادی در این مدت متحمل نشده است.

خب چطور ما از تراکم ارزش افزوده استفاده کنیم؟

در واقعیت امر، ما هم در زندگی یک سری عادات خوب و یک سری عادات بد داریم. هر عادتی که در ما به وجود آمده، حاصل تصمیم های کوچک در طی زمان بوده است .

اما چرا وقتی میخواهیم آنها را تغییر دهیم یادمان میرود؟

ما عادت هایی که ساختیم یک شبه و در یک لحظه نساختیم بلکه در طول مدت آنها را بدست آوردیم اما هنگامی که میخواهیم عادات بد مان را ترک کنیم و یا عادات خوبی در خودمان ایجاد کنیم میخواهیم خیلی سربع نتیجه را مشاهده کنیم که اکثر اوقات با شکست مواجه میشویم و فکر میکنیک تا ابد باید اسیر عادات بدمان بمانیم. و البته از همه مهم تر این که تراکم ارزش افزوده میتواند حالت منفی هم داشته باشد! یعنی  شما خودتان را درگیر یک شرایط و یا یک عادت بد میبینید و فکر میکنید این شرایط یا عادت بد، یک شبه بوجود آمده ! در صورتی که وضعیت و شرایط مشابه یک شبه نه و در طی مدت زمانی نه چندان کوتاه حاصل تصمیم هایتان بوده مه قبلا گرفتید.

سخن آخر : همیشه به یاد داشته باشید، به کمک تراکم ارزش افزوده میتوانید ثروتمند شوید سلامت باشید روابط خوبی ایجاد کنید و به آنچه در زندگی میخواهید برسید به شرطی که قبول کنید یک شبه نمیتوانید به آنها برسید و دوم اینکه یک برنامه بلند مدت برای رسیدن به چیزی که میخواهید داشته باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

آموزش پیشنهادی روشنگرانی ها

این مقالات را هم بخوانید!

دیدگاهتان را بنویسید